Na kůži se žilky projevují jako červené, namodralé či fialové nežádoucí projevy. Žilky jsou ve tvaru  bodovité, uzlovité, plošné či jako různě silné linie. Odstranění žilek se provádí v rukou lékaře speciálním, tzv. vaskulární laser Quadrostar německé firmy Asclepion. Při větších projevech volíme vaskulární nastavení přístroje Mediostar - tento cevní laser má větší průnik do hloubky. Žilky na dolních končetinách (varixy) neřešíme – nejsme odborníky na tuto oblast.

Cévní laser

Jak probíhá odstranění žilek?

Světelná energie laserového paprsku je v kůži cíleně pohlcována v červeném barvivu krevních cév – hemoglobinu. V tomto „terči“ dochází k přeměně světlené energie na energii tepelnou (zahřátí krevního barviva). Princip se nazývá selektivní fototermolýza. Dochází k tepelné destrukci cílené tkáně bez poškození okolní zdravé tkáně.

Zákrok odstranění žilek je tedy velmi cílený (selektivní). Podmínkou úspěšného odstranění žilek je neopálená kůže. Na opálené či snědé kůži by laserový paprsek tepelně poškodil pigmentovou síť, která se nachází blíže povrchu než cévka (mohlo by to vést k poruše pigmentace v dané oblasti).

Před odstraněním žilek

Místo ošetření minimálně 8 týdnů před zákrokem nevystavujte vlivům UV záření (slunce, solária). Vždy předchází konzultace stavu lékařem se zhodnocením stavu, možností řešení a návrhu terapie.

Zákrok odstranění žilek

Samotnému zákroku předchází konzultace stavu s odborným lékařem, který posoudí vhodnost zákroku odstranění žilky a probere s klientem možnosti zákroku. Pokud je to možné, pak provádíme zákrok ihned po konzultaci. Ve většině drobných případů stačí 1 ošetření žilky, u větších či složitějších projevů zákrok cca po měsíci opakujeme. Samo odstranění žilek je vnímáno jako lehké štípnutí v místě zákroku. V naprosté většině případů odstranění řilek není nutno používat znecitlivění.

Při požadavku ze strany klienta je možné aplikovat před zákrokem znecitlivující krém.

Po odstranění žilek

Kůže je většinou několik minut či hodin lehce zarudlá, může se chránit make-upem, či jinou dekorativní kosmetikou. Někdy se v místě ošetření žilky vytvoří velmi drobný stroupek, který nesmíte mechanicky odstraňovat. Běžná hygiena nečiní potíže. Po zákroku se kůže musí chránit 2 měsíce před účinky UV záření (slunce, solária). Je vhodné denně používat ochranné faktory s faktorem minimálně 20 SPF.

NÁŠ CENÍK

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti