Plazmalifting / Plazmaterapie - omlazení vlastní krevní plazmou - Platelet Rich Plasma Therapy (PRP)

CO JE KREVNÍ PLAZMA?

Krevní plazma je tekutá složka krve, její nejobjemnější část. Krevní plazma má jantarově nažloutlou barvu. V těle zdravého člověka je zhruba 3–3,5 litrů krevní plazmy, tj. přibližně 5 % tělesné hmotnosti.
Plazma je tvořena z 90 % vodou, zbytek tvoří organické látky (7 % plazmatické bílkoviny, 2 % hormony, enzymy, vitamíny, minerálními látkami, glukóza, atd.) a anorganické soli.
Plazma slouží jako médium pro přenos cukrů, lipidů, hormonů, metabolických produktů, v omezené míře i kyslíku a oxidu uhličitého. 

Krevní plazma přirozeným, velice šetrným a bezpečným způsobem umožňuje proces revitalizace a rejuvenace nejen kůže a podkoží, ale třeba i kloubů. Jedná se o materiál získaný z vlastní krve klienta.

V čem je plazma terapie jedinečná?

Především v trombocytech, krevních destičkách. Ty jsou nejen hlavním stimulátorem pro růst buněk kůže, ale také podporují aktivitu kmenových buněk v místě, kam plazmu aplikujeme. Dále v růstových faktorech, hojivých enzymech a dalších podpůrných buňkách, které jsou ve velkém množství obsaženy v takto speciálně připravené plazmě.

Účinky plazmaterapie

 • účinně regeneruje a omladí pleť 
 • postupně nastartuje produkci kolagenu a elastinu
 • vyhladí jemné vrásky
 • zlepší kvalitu pleti
 • urychlí hojení ran
 • oddaluje projevy stárnutí - prevence stárnutí

Jak zákrok plazmaterapie probíhá?

Vzhledem k tomu, že se plazma aplikuje injekčně do podkoží, aby pro Vás bylo oštření co nejvíce komfortní, aplikujeme před plazmaterapií hodinu znecitlivující krém, díky kterému budete ošetření vnímat jako naprosto nebolestivé. Mezitím Vám odebereme 10 ml krve, která se pomocí centrifugy rozddělí na plazmu a ostatní složky krve. Získaná plazma se smíchá se speciálním aktivátorem a poté se aplikuje mikrojehličkami do kůže a podkoží na místa, která potřebujeme regenerovat. Ošetření trvá, dle rozsahu lokality, asi 20-30 minut.

Po injekčním ošetření obličeje plazmou, aplikujeme na pleť zbylou plazmu a osvítíme 13 minut biostimulačním laserem Healite. Díky němu naprosto úžasně napomůžeme k rychlému a hloubkovému vstřebání aplikované plazmy, podpoříme hloubkovou hydrataci a následnou tvorbu kolagenu v podkoží. Takže celkový čas, který u nás strávíte bude 1,45 hod. včetně znecitlivění a aplikace biostimulačního laseru.

Pro koho je plazma terapie vhodná?

Plazmaterapie je vhodná v případě stárnoucí, unavené pokožky a při vyplnění vrásek a kruhů pod očima. Vysoký efekt byl zjištěn také u léčby a korekce jizev, špatně se hojících ran a při nadměrném padání vlasů. Využití vlastní plazmy je vhodné i pro alergiky nebo osoby s velmi citlivou pokožkou. Plazmaterapii lze využít ve všech uvedených případech také jako prevenci. Nedoporučuje se při a po akutní infekci, při akutní formě akné, nebo chronické nemoci jater.

V estetické dermatologii se nejčastěji plazma aplikuje do oblastí obličeje, krku a dekoltu, nebo hřbetu rukou. Možné je také využití terapie ve vlasaté části hlavy k revitalizaci vlasových kořínků.

Jak často se doporučuje ošetření vlastní plazmou?

Procedura by se měla aplikovat ve dvou až třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, výsledek je vidět po 2 - 3 týdnech a přetrvá 8 - 12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a životním stylu.

Jaká je rekonvalescence po ošetření plazmaterapií?

Rekonvalescence je minimální. Místa vpichů jsou po ošetření mírně začervenalá. Druhý den po zákroku je možné se zařadit běžně do pracovně-společenského života. Vhodné je vyvarovat se slunečnímu záření asi týden po ošetření.

Rady pro klienta

 • Zákrok se nepodstupuje v období gravidity, při poruchách srážlivosti krve, cukrovce, výskytu maligních novotvarů kůže a pokud se v oblasti nachází permanentní implantát.
 • Následující den po ošetření se můžete vrátit ke všem běžným činnostem.
 • Po 4 dny se NEnanáší make-up ani se neprovádí masáž z důvodu možné infekce.
 • V místě vpichů mohou přetrvávat červené skvrnky 3 – 10 dnů.
 • Učinek nastupuje 15 – 30 dnů po aplikaci. 
 • Trvanlivost zákroku je 6 měsíců až 2 roky.
   
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti