Upravit stránku

Rakovina kůže představuje čím dál větší riziko, zejména pro lidi s fototypem I a II. Stále se ztenčující ozónová vrstva propouští škodlivé UV paprsky, které nepříznivě působí na naši kůži. Proto byste měli věnovat zvýšenou pozornost pravidelné kontrole znamének

V našem Dermatologickém centru provádíme odborné vyšetření znamének digitálním dermatoskopem FotoFinder. Tento způsob vyšetření pomáhá v prevenci vzniku rakoviny kůže (maligního melanomu)..

Vážení klienti,

dovolte nám oznámit, že od 1.1.2019 dochází k navýšení ceny vyšetření digitálním dermatoskopem z původních 1000Kč na 1500 Kč za jedno vyšetření.

I nadále platí, že 500Kč přispívají zdravotní pojišťovny ze svých zdrojů na prevenci. Věříme, že nám zachováte přízeń a toto velmi užitečné vyšetření nejmodernější technologií na trhu ( Foto Finder) budete i nadále využívat a tím se zajímat o prevenci rakoviny kůže a vlastní zdraví.

Děkujeme za pochopení, kolektiv Dermatologického centra.

FotoFinder včas odhalí rakovinu kůže

Díky digitální dermatoskopii vám nabízíme nejlepší metodu vyšetřování znamének a pih celoplošným skenováním těla. Jedná se o tzv. mapování, kdy kamera přístroje zaznamená přehledné fotky znamének z celého vašeho těla, uchová je a 1x za rok lékař dermatolog za pomocí přístroje vyhodnotí jejich změny. Proto byste měli chodit na kontrolu znamének do naší kožní ambulance pravidelně.

Jak probíhá vyšetření znamének dermatoskopem

Kontrola znamének a melanomu zahrnuje:

  • Celotělový sken v jednotlivých předozadních a pravolevých pozicích
  • Přesnou a spolehlivou analýzu rizikovosti jednotlivých znamének počítačem díky možnosti HD rozlišení
  • Komentář lékaře a jeho doporučení, jak postupovat dále v prevenci melanomu a pravidelné péči o kůži

Pokud odborný dermatolog na základě analýzy přístroje diagnostikuje riziková znaménka, je tento nález vyhodnocen a doporučen další léčebný postup. Obvykle se jedná o chirurgické odstranění s následným histologickým ověřením. Jestliže si chcete nechat odstranit neriziková znaménka z kosmetických důvodů, nabízíme řešení laserem.

Jaké jsou výhody odstranění znamének laserem?

  • Jedná se o nejmodernější technologický postup
  • Místo se vyhojí do ztracena, bez jizvy
  • Rychlý ambulantní zákrok
  • Je odstraněn pouze pigmentový útvar, nikoli spálena okolní tkáň
  • Případné dodatečné ošetření do roka zdarma
Nahoru