Dobrý den.Chtěla bych se zeptat zda je možné mít zvětšené uzliny v podpaží(jsou bolestivé) u stafylokokové infekce.Už asi 3 roky se opakoveně léčím na tuto infekci - vždy dostanu lokálně ATB v masti a kortikoidy.Na nějakou dobu mám klid,ale např. po použití parfému nebo deodorantu se to objeví znovu(svědění,kůže je červéna,olupuje se až někdy mokvava).A v poslední době se mě začali objevovat uzliny,vždy se zvětší,jsou bolestive a zase zmizí.


Dobrý den paní Josefusová,

zvětšení uzlin v podpaží může být reakcí na celkové infekční onemocnění.Uzlinami v popaží prochází míza z paže,stěny hrudní a z mléčné žlázy,tudíž zvětšení uzlin v podpaží může znamenat i onemocnění daných struktur např.zánět prsu. Ale jelikož uvádíte,že bojojujete ze stafylokokovou infekcí,domnívám se ,že ve Vašem případě může být opravdu příčinou toto onemocnění. Ovšem ke stanovení přesné příčiny,je nutno danou oblast vyšetřit,tudíž Vám doporučuji daný problém řešit, s lékařem ,který Vás na danou infekci léčí a na jeho doporučení bych zvolila další vyšetřovací metody ke stanovení přesné příčiny vzniku zvětšených uzlin v podpaží.

Přejeme Vám brzké uzdravení.

S pozdravem
Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti