Dobrý den, mám podobný problém jako Veronika, kdykoli mám něco říct před větším množstvím lidí, někoho nečekaně potkám, mám se fotit, nebo cokoli jiného, strašně zrudnu. Bohužel pubertou to není, jelikož mi je 19 let a řekla bych že čím jsem starší, tím je to horší. Začalo mi to asi okolo 17 roku. Je zde možnost, že mi to odezní a jestli ano, v kolika letech? Můžete mi prosím poradit? Děkuji L.


Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz,

nicméně problém se zarudnutím obličeje není ani tak podmiňovaný obdobím puberty ,která může být pouze vyvolavatelem vziku tohoto problému,ale hlavním podmětem vzniku emočního erytemu, je jak již sám název vypovídá stres,emoční vypětí a vše co souvisí s psychikou člověka.

Jestli tenhle nepříjemný jev u Vás odezní nelze řící,je to velice individuální,u některých osob spontánně odezní, jindy se s člověkem táhne celý život.

Kožní lékař Vám s tímto problémem nepomůže.

Zkuste se obrátit na psychologickou poradnu,která by Vám spíše pomohla ,v podpoře posílení osobnosti a k  naučení zvládání stresových -nečekaných situací.

Přeji hodně úspěchu.

S pozdravem 

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti