Dobrý den, jakým způsobem kontrolujaete znamínka a rozhodujete, zda se může odstranit laserem?Stačí znamínko vyšetřit pouhým okem a lupou?Rizikové znamínko dobrý lékař pozná prý pouhým okem.


Dobrý den, 
každé znaménko, které chce pacient odstranit vyšetřujeme po vyšetření zrakem dermatoskopem /vizulaizace v 10 násobném zvětšení v poalrizovaném světle/. Pokud má znaménko sebemenší abnormity nebo se jakkoliv odchyluje od "normy", pak zákrok laserem nikdy neprovádíme. V nejasných případech nebo u rizikových projevů je vždy na prvním místě chirurgická excize a histologické vyšetření. Vyšetření pouhým okem dle mého názoru není dostatečné. A ještě jedna informace - zcela zásadní je, aby vyšetření prováděl erudovaný DERMATOLOG. Pro většinu jiných odborností je problematika znamének jen okrajová (u nás pracují jako lékaři jen dermatologové s minimálně 10 letou praxí v oboru).

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti