Dobrý deň, mám na tele niekoľko strhnutých znamienok - niektoré boli vypuklé ale niektoré aj povrchové. Mám ich na tele veľmi veľa a pri úraze sa mi poškodili aj znamienka a neskôr sa utvorila chrasta a odpadli. Ostala mi tam len taká hnedá škrvna, ale už to nie je znamienko. Bola som s tým u dermatológa a povedal mi že to nič nie je, pokiaľ sa to teda pekne zahojilo. Ja ale rozmýšľam, či sa nemôže tvoriť niečo pod kožou-kedže sa mi odstránil vlastne len ten viditeľný povrch znamienka, ale korene vlastne ostali.Keby sa s tým niečo dialo ako by sa tá rana zmenila, príp. je možné že by to nemuselo byť vôbec viditeľné? Ďakujem.

Dobrý den paní Sliacká,

dle Vašeho popisu se domnívám ,že došlo k  povrchovému narušení znamének s následným  vytvořením stroupků,pod kterými dochází k obnovení povrchové vrstvy kůže,která při kontaktu se slunečním záření může spigmentovat.Čimž dochází k Vámi popisovaným projevům(pigmentové projevy),které lze velmi úspěšně odstranit laserovou technikou. Ovšem jejich odstranění doporučuji naplánovat na období podzimu,kdy se naše pokožka  nesetkává  s nynějším častým a silnějším slunečním zařením.

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám pěkný nedělní večer.

S pozdravem 

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti