Dobrý den, mám stále zarudlý nos,bradu a minimálně líce. Při stresu mne obličej pálí a je celý červený, jinak další projevy růžovky nepozoruji přechody teplot, vítr atd.. mne nedělají problém. Boláky taktéž nemám. Může se i v tomto případě jednat o Růžovku? A je možné začervenání obličeje utlumit? Kolikrát by se případně musel zákrok opakovat? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den pane Sedláček,

děkujeme za Váš dotaz.

Dle Vašeho popisu se jedná o emoční erytem nikoli o růžovku.Hlavním vyvolavatelem emočního erytému  je jak již sám název vypovídá stres,emoční vypětí a vše co souvisí s psychikou člověka. Tento nepříjemný jev někdy samovolně odezní,jindy se s člověkem táhne celý život,toto bohužel nelze s určitostí konstatovat. Kožní lékař Vám s tímto problémem nepomůže.Bohužel ani žádné laserové řešení by nebylo úspěšné. Zkuste se obrátit na psychologickou poradnu,která by Vám spíše pomohla ,v podpoře posílení osobnosti a k  naučení zvládání stresových -nečekaných situací.

Přejeme Vám hodně úspěchu.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti