dobrý den,chtěl bych se zeptat,jak zahojit vyrostlý nehet. Mám to trochu napuchlé ,ale hlavně červené.Už mi to jednou vystřihli,ale jak nehet rostl,tak se mi to udělalo znovu.Nehet mám vyrostlí a nebolí mě to,akorát to mám zarudlé a napuchlé.Prosím o vaší pomoc.Děkuji


Dobrý den pane Strašák,

příčinou tohoto stavu je špatně zastřižený nehet na palci nohy jeho vnitřního nebo zevního rohu.
Můžete se pokusit o  konzervativní léčbu různými koupelemi postižené oblasti  např.v heřmánku,obkladami,a mastičkami. Ovšem po následné zátěži nohy delším chozením nebo stáním, dojde k otoku nehtového valu, který se těsně přimkne k okraji nehtu. Tlak nehtu pak zpětně vyvolá otok ještě větší a situace přeroste do stádia mechanické zánětu, který velmi rychle v důsledku přítomnosti mikrobiální flory, přeroste v zánět infekční se všemi jeho projevy.

Proto Vám doporučuji pravidelné návštěvy pedikúry nebo v případě,že je již tento problém opravdu v zánětlivém procesu,což dle Vašeho popisu soudím,že spíše ano,doporučuji Vám návštěvu chirurgické ambulance.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti