Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se dá nějak léčit zánět vlasového folikulu nebo zda je nutný chirurgický zákrok? Mám na hlavě bulku, údajně zánět vlasového folikulu, který se mi před pár lety na dovolené zvětšil. Bouchla jsem se do hlavy, praskl, takže jsem musela ihned do nemocnice, kde mi ránu roztáhli a vyčistili. Jenže se bulka opět objevila. Bojím se chirurgického zákroku a tak mne napadlo, zda by třeba nepomohla nějaká mast na vstřebání, děkuji.

Dobrý den,

tzv.folikulitída může mít celou řadu příčin a proto nelze touto cestou konstatovat o jakou konkrétní příčinu vzniku zánětu vlasového folikulu   se jedná právě ve Vašem případěNa základě správného určení příčiny vzniku daného problému se určuje správná terapie.Záněty mohou být akutní,chronické ,specifické ,nespecifické  atd.Na vznik opakované folikultídy má vliv i imuntní systém,prevence,hygienický režim. Někdy může pomoci podání lokálních antibiotik,ovšem musím se znovu opakovat ,že vše závisí na konkrétním případě ,což touto cestou nelze řešit.

Je mi líto....
Pokud Vás zájímá názor našeho odborného lékaře,rári Vás objednáme k osobní prohlídce v kožní ambulanci našeho Dermatologického centra.

S pozdravem 

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti