Dobrý den, jsem dlouhodobě v zahraničí, proto mám hodně omezené možnosti konzultace s českými lékaři, čehož teď dost lituji. Tolik úvodem. Asi v srpnu jsem zaznamenal vyrážku kruhového tvaru, mírně začervenalou, v průměru asi 5 cm velkou, uvnitř bez vyrážky. Nejprve jsem uvažoval o borelioze, nicméně vyrážka nezmizela a ani neodpovídala fotografiím na internetu, skládala se spíše s maličkých červenavých bodů. Svědivost byla, ale zejména pokud jsem se zpotil. Jinak v průběhu dne minimální. Mazal jsem mastí proti ekzému. Potíže neustaly, naopak se mi vyrážka rozšiřuje a tak začínám být zoufalý. Nemám problém zajít k místnímu lékaři, ale důvěra je minimální. Poradili byste mi na dálku, abych mohl trochu místní lékaře navigovat? V příloze foto staré asi 14 dní, je tam viditelný půlkruh asi o průměru 7 cm, nyní je asi 10 cm. Nezaznamenávám nějaké zhoršení např. po koupání nebo reakce na mýdlo, nic takového. Jen si vyrážka v poklidu roste. Nyní jsem prodělal nachlazení, tak mám pocit že s oslabeným imunitním systémem se růst trochu zrychlil. Svědivost je přes den nárazovitá, neumírám na to, proto jsem zatím k lékaři nešel. Prosím pomozte - poraďte.


Dobrý den pane Žďárek,

vážíme si ,že se obracíte právě na nás,

nicméně k řešení Vašeho problému je nutná osobní konzultace ,tudíž Vám doporučuji návštěvu kožní ambulance.

Bez prohlídky Vám nelze s určitostí poradit.

S pozdrave

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti