Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jaký přípravek je podle Vás lepší k odstranění pocení zda Excipial deo forte nebo Driclor-který by jste doporučil? A zda nemají nějaké vedlejší účinky-četl jsem, že tyto přípravky obsahující Alluminium(hliník) způsobují rakovinu, a pokud to používám na čelo, jestli to nepodporuje vypadávání vlasů. Děkuji Petr


Dobrý den,

oba preparáty by měly fungovat podobně, jen Driclor je lihový roztok, takže může více kůži podráždit než Excipial. Někteří pacienti preferují jednu, další druhou variantu.

Aluminiumhydroxid se opravdu jednu dobu diskutoval jako potenciální karcinogen. Neexistuje ale žádná seriozní studie, která by toto prokázala. Pokud by tak tomu bylo, pak by jistě tyto preparáty na našem trhu nemohly existovat. Mimo jiné - konkurence by toho patřičně propagačně využila. O vztahu aluminiumhydroxidu a padání vlasů nic nevím.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti