Dobrý den, je mi 21 a udělali se mi strie na celém zadku a bocích a trochu u kolen a na lýtkách. Ovšem nikdy jsem ty pruhy neměl červené, ale rovnou bílé. Už v 14 letech se mi udělali na zádech, protože jsem rychle vyrostl, s tím se se nějak smířil, protože už splívají barvou kůže. Tyto nově vytvořené strie mě ovšem velice mrzí, jelikož jsem za posledních 5 let +-nic nepřibral( při výšce 188, váha 76kg), tak nevím z čeho by to mohlo být. Jediné co si vysvětluji, že jsem právě před 5 lety býval aktivní fotbalista, a nyní se se sportu nevěnuji a mé svaly na nohou a i zadek povolili, oproti tomu jaké byly když jsem sportoval. Mohlo by toto vytvoření strií být teda způsobeno povolením svalů,a niž bych přibral ? A ještě dotaz, ted začínám opět hrát fotbal a stydím se aby se mi chlapi nesmáli ve sprše kvůli tomu, protože obvzlášt na zadku jsou strie vidět, i když jsou bílé. A také mám obavy jak na to bude reagovat moje budoucí přítelkyně, aby to holky neodpuzovalo, když se to udělalo na mě jako na klukovi :-(. Mažu si strie krémem od Vichy na strie, kde uvádí, že již vytvořené strie výrazně zmenší, ale mažu se 14 dní a nevidím, žádný rozdíl, jedině asi proto, že ten krém působí na červené strie, které já už nemám, tudíž se musím smířit, že takto budu mít pořád.

Dobrý večer ,

na strie existuje celá řada produktů, většina prostředků je však  určena na jejich předcházení.Od výrobků  určených  na  již vzniklé strie , ve většině případů nelze očekávat zázraky.Pokud však užíváte uvedený výrobek od Vichy ke zjískání požadovaného efektu je potřeba jeho dlouhodobé užívání ,někdy i v řádu měsíců .Avšak nejlepším řešenímk odstranění  vzniklých strií jsou laserové metody.Ke zvolení správné metody a k určení přesné ceny zákroku je nutná osobní konzultace s odborým dermatologem.Na základě této schůzky se dovíte jakého výsledku lze dosáhnout a také počet potřebných ošetření ,které by vedly k odstranění konkrétně Vašeho problému.


Významnou vlastností kůže je její elasticita a pružnost. Pokud však dojde k extrémnímu napětí kůže například v důsledku nadváhy nebo jiné náhlé změny objemu tkáně ( rychlý růst v adolescenci, nebo i jak uvádíte změna svalového napětí během sportu), mohou elastická vlákna ve škáře prasknout. Tato vnitřní prasklina se pak zevně projeví jako podélná čára táhnoucí se podkožím v jednom směru nejprve červené barvy doprovázená někdy i svěděním, ztenčením pokožky a jejím zvrásněním.V průběhu několika měsíců pak strie mění barvu nejprve na růžovou a poté na bílou, postupně se mohou i ztrácet. Pokud se  opět chystáte pravidelně sportovat   ,doporučuji pečlivé užívání kvalitních prostředků určených na předcházení strií.Např.od Biodermy krém z řady ABCderm-Mama zpevňuji krém.K  řešení již vznilých strií opakovaně doporučuji laserové ošetření v oblasti poškozené pokožky.
Konzultace v našem Laserstudiu stojí 300,-kč.
V případě zájmu Vás rádi objednáme.

Přejeme Vám pěkný večer.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti