Dobrý den, je mi 15 a asi zhruba před dvěma lety se mi udělaly na prsou strie. Občas je to takové načervenalé. V létě mě to nejvíce obtěžuje¨, jelikož nemůžu nosit trička v velýkmi výstřihy a když jsem na koupališti tak to v trěch plavkách jde vidět. Ostatní se na mě dívají co to tam mám, a třeba ti kteří mě znají tak se mě ptají kdo mě poškrábal, protože to tak vypadá. Tak se chci zeptat zda-li na to pomáhají nějaké mastičky nebo něco na to, aby to vybledlo. Předem Děkuji za odpověd.

Dobrý den slečno Petro,

Váš problém vznikl jistě na podkladě rychlého růstu,odstranění Vašeho problému jakýmikoli krémy či kosmetickými produkty spíše nelze,pouze užíváním kvalitních zpevňujících krémů např.od Biodermy ABC derm Mama napomůže předcházet vzniku právě Vámi popisovaných projevů tak,aby kůže zjískala více elasticity k tomu,aby nedocházelo právě k jejímu povrchovému narušení a vzniku strií. Odstranění či redukce jizev je jistě možná a velmi úspěšná laserovou technikou ,ovšem vzhledem k Vašemu věku Vám podstoupení takového ošetření zatím nedoporučuji,jelikož nemáte ukončené růstové období,proto Vám doporučuji preventivní užívání zpevňujících krémů a po dosažení minimálně 18 roku je možno daný problém již řešit efektivněji.

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám hodně úspěchu.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti