Dobry den, Chtela bych se zeptat, jestli je pro me vhodne chodit do solária (vertikálního), když jsem typ spise svetly a naskakuji mi z opalovani pigmentové skvrny a pihy? Užívam Betakaroten, po nem se uz tak snadno nespalim a nezčervenám jako driv, ale i tak trva delsi dobu než „chytnu“ barvu. Mezitim ale naskáčou jiz zmiňované pihy a skvrny. Za 2 mesice jedu na dovolenou k mori, nechci prijet jako vapenka a chtela bych se zeptat jestli vůbec jde pigment.skvram nejak předcházet (krome nevystavovani se slunci). Existuji nejake speciální kremy na opalovani proti temto skrvnam? Myslite si ze vysazenim antikoncepce (kterou beru jiz asi vic jak 10let) by se mi skvrny vytvářely méně? Ještě jsem uvazovala o tzv. opalovacím nástriku – je pro me vhodnejsi a méne skodlivejsi? Nevznikajií z toho vyrazky nebo nejake ekzémy? Velice vám dekuji za radu S pozdravem Renata

Dobrý den Renato,

velmi děkujeme za Váš dotaz,
opalování v solariu zásadně nedoporučujeme a to všem typům pleti,pokud jste světlý typ,pak je tento názor spíše podtržený.  Opalování v soláriu vede nejen k předčasnému stárnutí pokožky,ale především zvyšuje výskyt rakoviny kůže. V soláriích převažuje UVA záření,které neopaluje ,ale narušuje kůži! Solarium nedoporučujeme ani jako přípravu pokožky před kontaktem se sluncem u moře. Co se týče vzniku pigmentových skvrn ,tak tyto projevy se mohou ukázat až po  několika letech od nechráněného opalování pokožky a navštěvování solaria.
Solarium nedoporučujeme ani přes užívání opalovacích krémů pro solaria určené.  Předcházení vzniku pigmentových projevů , lze jistě dosáhnout pečlivým užíváním kvalitních fotoprotekčních krému s Spf  30+ nebo Spf 50+  ochranou (zakoupených v lékarnách či Dermatologických centrech nikoli v drogeriích). Pokud chcete být opálená,pak Vám doporučuji užívání kvalitních samoopalovacích tělových sprejů např.velmi kvalitní a efektivní je Autobrozant sprej Photodrem od Biodermy. K dosažení krásného opálení na slunci , lze zjískat užíváním Photoderm Bronz Spf 30-200ml od Biodermy,což je opalovací sprej ,který podporuje tvorbu melanínu  a tím dochází k  rychlejšímu zhnědnutí pokožky a to zároveň s vysokou sluneční ochranou.
S opalovacími nástřiky pokožky nemáme zkušenosti.

Přejeme Vám krásný velikonoční víkend.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti