Dobrý den, už nějakou dobu mám problémy s nehty na pravé ruce. Jsou zvlněné a jakoby se mi odhalují - chybí tam kůžička a nehtový val (pokud ten název správně chápu) ustupuje směrem ke kořeni nehtu. Od malička trpím atopickým ekzémem a na postižených místech (včetně prstů pravé ruky) mi našli zlatého stafylokoka. Kožní lékařka mi pouze řekla, že ten problém s nehty souvisí s ekzémem a nedá se s tím nic dělat. Mám ale strach, se mi nehty nějak nenávratně poškodí.. Dalo by se s tím něco dělat? Měl by smysl třeba biostimulační laser? Děkuji Hanka H.


Dobrý den, 
nedokáži Vám na dálku navrhnout optimální postup. Na nehtech mohou být opravdu změny v rámci atopického ekzému. Může se zde ale vyskytovat i kvasinková či plísňová infekce apod. Byl Vám odebrán vzorek z nehtu na mykologické vyšetření?  Doporučím Vám touto cestou vyšetření na naší kožní ambulanci - v Šumperku?? (objednávky na 583 284817).
 
S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti