Dobrý den, před několika lety mi začala praskat kůže na prstech na rukou v okolí nehtového lůžka.Praskliny jsou poměrnš hluboké,bolestivé a kůže kolem tvrdá.Ruce mám téměř stále promazané(jsem masérka)přírodními oleji(lněný,kokosový a pod.)nebo krémy na ruce.Těch krémů jsem vyzkoušela několik druhů(s lanolínem,mandlovým olejem,tee tre, a pod.) Nekouřím,alkoholu neholduji a má strava je celkem zdravá(zelenina,ryby,rýže,ovoce,celozrné pečivo a pod)dodržuji pitný režim. Ptám se ,čím to asi může být,chybí mi nějaký vitamín?Děkuji za odpověď a přeji krásný den.


Dobrý den ,

děkujeme za Váš dotaz,

nicméně k určení přesné příčiny vzniku Vámi popisovaného projevu je nutno daný projev vidět,proto Vám doporučuji návštěvu odborného kožního lékaře,který na základě této schůzky určí dle daného vyšetření příčinu vzniku daného projevu a následně již cílenou léčbu. Příčin může být opravdu více-může se jednat  o mykózu,ekzém nebo atopickou pokožku se sklonem k zanícení. Opravdu je nutná osobní konzultace v kožní ambulanci! Pokud jste ze Šumperka a okolí velmi rádi Vás objednáme k nám do kožní ambulance,pokud jste z větší vzdálenosti pak vyhledejte co nejdřívě odborného kožního lékaře ve svém okolí.

Přejeme Vám pěkný den.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti