Mám dotaz, manželovi je 55 let asi před 5ti lety mu začala praskat kůže na nohou/paty. Přestože nohy pravidelně natírá, kůže mu praská až do krve. Stejné problémy mívá na prstech ruky,pokud doma něco pracuje manuelně. Lékaři již navštívil a bylo mu řečeno,že má používat rukavice. Na nohy odpověď nedostal. Jediné co mu prospívá je pobyt u moře.To příznaky zmizí úplně. Dá se to nějak léčit. Něco podobného měla i manželova matka.


Vážená paní Binderová,

praskání kůže na nohou bývá ve většině případů důsledkem  nadměrně vysušené pokožky,může se však také jednat o  případnou mykózu nebo se také může jednat o příznak  nedostatku některých vitamínů,minerálů nebo stopových prvků.Doporučuji Vám pravidelné návštěvy pedikéra,který Vám  kůži odborně a šetrně ošetří a  doporučí vhodné promašťovací prostředky(existuje např.krém na nohy s  přídavnámi minerálními oleji a solí z Mrtvého moře). Ale nejvhodnější řešení bude ,návštěva kožního lékaře,který vyloučí kožní plísně  nebo v  případě,že   by se  o mykózu jednalo ,bude Vás léčit léčebnými prostředky na předpis.

V případě zájmu Vás rádi objednáme k nám do kožní ambulance.

Přeji pěkný zbytek dne.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti