Dobrý den, pravidelně asi 3 roky běhám, rok ve stejných teniskách-myslím tím stejnou velikost boty.Občas mě po běhu bolí druhý prst na noze-vedle palce, mám je totiž nejdelší, většinou po běhu z kopce. Asi před 3 měsíci mi nehet začal jakoby modrat, myslela jsem, že to zmizí, ale je to pořád stejné, navštívila jsem kožního lékaře, měla jsem strach z mykozy, ale řekl mi,že je to modřina, po úraze z běhání, že se s tím nedá nic dělat, že to zmizí. Dnes jsem si všimla, že se nehet dá jakoby odchlípnout od prstu, bojím se, že mi sleze.Protože stále běhám,nevím co dělat, zdali ho strhnout nebo to nechat, až odpadne sám,ale do léta bych chtěla mít zase pěkné nehty do sandálů.Na druhé noze je to v pořádku. Děkuji za radu.


Dobrý den, 
podle Vašeho popisu Vám opakovaná traumatizace při běhu poškozuje nehtové lůžko a základ růstu nehtu. Pokud nevyřešite tlak na postižené místo, pak se Vám problém bude asi opakovat (u sportovců velmi časté - u sebe jsem z basketbalu podobný problém řešil asi 3x).  Bohužel zásah, který Vám způsobil modřinu patrně způsobil odloučení stávajícího nehtu od nehtového lůžka. Takže se Vám na 99% byěhem 1-6 týdnů vyviklá a "odpadne". Pokud by jste chtěla proces urychlit, pak zajděte na chirurgii - jedná se o jednoduchý zákrok. 
Nový bude dorůstat měsíce. Nelekněte se, okraj nehtu bude nepravidelný. Urychlit růst nehtů nikdo moc neumí. Takže musíte vytrvat. Na nehtové lůžko potom aplikujte nějaký antimykotický preparát /Canesten crem/, aby Vám nehet dorostl zdarvý. 

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti