Má dcera má 14 let a trápí ji zánět u prstů na nohou. Kolem nehtu to má červené, nateklé, při namáčení v hypermanganu to někdy praskne, vyteče trochu hnisu a chvíli má pokoj. Již dvakrát byla strhávat nehet a stejně to nepomohlo. Je vystrašená z dalšího bolestivého zákroku ( na kožní a ani chirurgickou ambulanci ji při vědomí nedostanu, jedině, že by byla pod narkozou )a proto se chci zeptat, zda by byla i jiná možnost léčby. Kamarádka mi radila používat mast z konopí a koupel v octové vodě. Jaký na to máte názor a zda je možné , že by to mohlo zabrat. Prosím poraďte co nejúčinnější a hlavně bezbolestnou léčbu, nevím si s ní rady.

Dobrý den paní Jusková,

velmi rádi bychom Vám pomohli ,ovšem touto cestou opravdu nelze erudovaně odpovědět na Váš dotaz.
K řešení zánětu nehtového lůžka je potřeba postiženou oblast vidět .Při rozsáhlejším zánětlivém projevu je jistě nutné antibiotické přeléčení,ovšem jak uvádím vždy po osobní prohlídce a sestavení celkové anamnézi pacienta. Mast z konopí a koupel v octové vodě,jsou pouze alternativním řešením a jejich pozitivní účinek lze očekávat pouze v ranném stadiu.Pokud se zánětlivé projevy stále opakují a jsou již ve větším rozsahu ,obávám se,že mast z konopí a koupele v octové vodě nepřinesou pozitivní výsledek. Důležitá je také prevence v předcházení vzniku zánětu nehtového lůžka.Doporučuji vyhýbat se těsné obuvy,a nehty na nohou nechat ošetřovat pouze odborným pedikérem.

Děkujeme za Váš dotaz  a přejeme Vaší dceři brzké uzdravení.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti