Dobrý den, v červnu jsem utrpěla na rukou popáleniny od sluníčka – silné začervenání, ruce druhý den otekly. Oteklá místa jsem 3 dny chladila studenými obklady než ustoupilo teplo z rukou. Dále jsem je 3,5 týdne mazala Pantenolem. Poté na radu praktického lékaře jsem jej vyměnila za Calcium Panthotenate, kterým jsem se mazala další 3 týdny. A nyní používám 2 týdny Bepanthen mast. Ruce na popálených místech mají doma narůžovělou barvu, ale venku mi fialoví. Dermatolog mi řekl, že by to mohla být mramorová kůže, ale na internetu jsem se dočetla, že fialovění mramorové kůže je v chladu a mě ruce fialoví i když mám na sobě tričko s dlouhým rukávem, slabou bundičku a venku je 20°C. Nemůže to být stále ještě reakce kůže na popáleniny, když ji ještě nemám zahojenou? Myslíte si, že se to samo srovná a nebo si mám koupit nějaký přípravek? Nebo zajít k jinému lékaři, aby se mi na to znova podíval? Jsem z toho zoufalá, prosím o radu. Moc děkuji Hanka.


Dobrý den,

na dálku těžko mohu posoudit stav Vašich změn, natolik aby byly moje rady relevantní. Mramorování kůže po spálení sluncem není podle mne ale zcela obvyklé.

Spíše bych pro Váš klid volil ještě návštěvu dalšího kožního lékaře.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti