Dobrý den, mohu se zeptat zda je možné abych den, či dva po soláriu mohl mít podezření na melanom ? zdá se mi že jedna piha změnila svou barvu, ale moje tušení je tak 50%, ale pociťuju nechuť k jídlu, únavu, slabost, bolest hlavy, mám 37,2 zvýšenou teplotu, tak se chci zeptat zda je možné aby tak rychle po dvou dnech od návštěvy solárka se začli objevovat příznaky se spojitostí s melanomem, a další otázka pokud by podezření dermatolog potvrdil, tak stačí podezřelou pihu odstranit šetrně skalpelem nebo k tomu budu brát nějakou dobu ještě antibiotika, či jiná léčba...? V solárku jsem byl poprvé v životě, nespálil jsem se, namazal jsem se krémem, a byl jsem tam jen na 6 minut.... předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

vývoj melanomu je dlouhodobější záležitost než 24hod., v tom můžete být klidný.Pokud si nejste jistý změnami znamének, objednejte se na kožní ambulanci, kde Vám je lékař vyšetří a můžete se dotázat na všechny Vaše otázky. Příznaky, které pociťujete svědčí spíše na běžnou nákazu (chřipka...), se kterou jste se mohl setkat dva-tři dny před solárkem a nyní se začínají projevovat. Melanom neprovází teplota ani jiné stavy, které uvádíte. ten je daleko zákeřnější, v podstatě o něm nevíte, pokud nechodíte na pravidelné kontroly na kožní.

Každopádně solárium nemůžeme doporučit, jelikož významně přispívá (při opakovaném používání) k rozvoji dysplastických névů, ze kterých se může melanom vyvinout. Navíc vysušuje kůži natolik, že způsobí dřívejší výskyt vrásek a pigmentací jenž mohou vzhled obličeje ovlivnit ve smyslu zestárnutí o několik let i když používáte ochranný faktor.

Brzké uzdravení přeje 

Dermatologické centrum Šumperk

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti