Dobrý den, pane doktore, mám na tváři mateřské znaménko v podobě pihy. Nezvětšuje se, ale vyrůstají z něj chloupky, které mi vadí. Přála bych si ho odstranit, ale pouze v případě, že by mi po zákroku nezbyla jizva nebo jiný viditelný projev; na tváři by to bylo dost nápadné. Doporučoval byste mi odstranění znaménka? (tj. mohu očekávat, že mi po jeho odstranění nezůstane žádná "památka"?) děkuji M


Dobrý den,

pokud z projevu rostou chloupky, pak se velmi pravděpodobně jedná o zdravotně nezávažnou záležitost.

Při korekci těchto typů projevů laserem upozorňujeme pacienty na to, že chloupky porostou v místě původního projevu nadále.

Co se výsledku týče - nikdo /ani my/ Vám bohužel nemůže 100% zaručit, že po zákroku nezůstane v místě ošetření ani známka po původním projevu. Obecně nemůžeme nikdy vyloučit, že v místě ošetření nezůstane mírně tmavší či světlejší ploška /odhadem u 5% pacientů/, která je naštěstí vždy lepší, než původní projev. Toto riziko je větší u tmavších fototypů.

Riziko minimalizujeme ošetřením na neopálené pokožce a 2M po zákroku chráníme ošetřené místo před UV zářením /2 měsíce před a po tedy žádné slunění ani solárium !/.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti