Dobry den, pane doktore. Muj dotaz je jednoduchy. Stojím před volbou toho, jak odstranit moje mateřské znaménko. Skalpel nebo laser? Můj kožní lékař říká, že znaménko není nebezpečné, co se týče melanomu. Je vystouplé tak se ho z praktických důvodů chci zbavit. Bojím se také neopatrného strhnutí. Mohl byste mi podat nějaké výhody a nevýhody obou těchto technik odstranění? Mockrát děkuji.


Dobrý den,

obecně: pokud se jedná o jednozačně kosmetický projev, pak má "dobře provedený" laserový zákrok více pozitiv než klasická excize. Ze základních jmenuji: menší potřeba anestetika, kratší zákrok, menší jizva, kratší hojení bez rizika "rozjetí" jizvy, menší procenta komplikací. Laserové odstranění bývá paradoxně levnější, než chirurgický zákrok /i když se pracuje s přístroji za miliony korun/. U laseru je naopak trochu větší /ne významně/ riziko recidivy /opakování projevu/.

Já sám jsem 9 let "řezal" jedno znaménko za druhým. Pokud se jedná o kosmetický projev, pak laserový zákrok uspokojí naprostou většinu pacientů více než chrurgický zákrok.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti