Dobrý den, mohl byste mi prosím Vás poradit s tímto problémem - Můj třináctiletý syn se na konci ledna vrátil z jednodenního lyžařského výletu (měl nové přezkáče) s bolestí palců. Do rána bolest téměř zmizela, ale po několika dnech se mu na palcích pod nehtem udělaly velké modřiny. Podle internetu jsme společně došli k závěru, že mu nohy lehce omrzly. Po několika dalších dnech se modřiny vstřebaly. Syn si na žádné další potíže nestěžoval. Začátkem března jsme odjeli navštívit mého manžela, který pracuje v Indii (kde stále jsme). Dnes ráno si syn všiml, že nehet na jedné noze není v pořádku, zdá se, že brzy odpadne, pod nehtem je velký bílý oblouk. Pokusíme se navštívit místního lékaře, ale obávám se, že s podobným případem nebude mít žádné zkušenosti. Předem děkuji za jakoukoli radu.


Dobrý den,

celkem často se stává, že při velké mechanické zátěži v "přeskáčích" může dojít k mechanickému poškození nehtového lůžka s následnou tvorbou modřin - většinou při těsnější obuvi a tlaku nehtové ploténky na špičku obuvi. Jedná se o relativně častý problém. Záleží pak na intenzitě poškození růstové zóny nehtu. Pokud je poranění slabé, pak nehet roste dál, naopak při velkém traumatu nehet rychle "odpadne". Ve Vašem případě došlo patrně k něčemu "mezi" - k "částečnému" poškození základu růstu nehtu - zde se nehet klasicky za 2-3 měsíce spontánně odloučí /vyviklá/ a odpadne. Během několika měsíců doroste nový a většinou zdravý nehet.

Moje doporučení: nechejte nehet spontánně odrůst, ať sám odpadne, eventuálně odchlipující nehtovou ploténku přilepte prodyšnou náplastí. Po odloučení nehtu ošetřujte preventivně nehtové lůžko antimykotickými zevními prostředky typu Canesten crém apodobně. Jinak s tímto problémem může pomoci ambulantní chirurg či kožní lékař.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti