Asi před dvěma lety jsem podstoupila tzv. plastiku nehtů. Nehty byly před zákrokem zdravé (neplísňové). Navštívila jsem kožní lékařku. Ta mi dala na likvidaci plísně nehtů léčivý lak na nehty. Postup jsem dodržovala 11 měsíců. Stav je setrvalý. Nehty zarůstají, mají plíseň. Je možná náprava tohoto stavu a kde? Děkuji, pane doktore,za odpověď.


Dobrý den, 
jestli jsou nehty napadené plísní a nezabírá lokální péče, pak je efektivnější celková terapie antimykotickými preparáty (dostupné jen na kožním). Zarůstání nehtů je další problém, který se s nehtovou plísní navzájem ovlivňují. Na adekvátní léčebný postup bych Vám doporučil vyšetření na kožní ambulanci (u nás nebo jinde spádově). 

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti