Dobrý den, je potřeba před odstraněním nadměrného pocení botolutoxinem navštívit také dermatologa? Jaké jsou NU?


Dobrý den,

pokud zákrok aplikuje nedermatolog, pak samozřejmě na kožní nemusíte. Na našem pracovišti provádí tuto aplikaci dermatolog /moje maličkost/.

Nežádoucí účinky - vyjímečně cca 3 týdny přechodné pocity trnutí nebo slabosti v rukou (podle literatury, ještě jsem se s tímto efektem nesetkal). Dále jsou to reakce způsoběné aplikací účinné látky do kůže, proto se nesmí aplikovat při terapii některými antibiotiky, při autoimunitních chorobách, v těhotenství, při kojení. U svalových degenerativních onemocnění může dojít ke zhoršení stavu. Jinak si nejsem vědom jiných neždoucích účinků /pokud se nebere v úvahu jistá mírná forma psychologické závislosti na použité metodě/.

S podravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti