Dobrý den,mému synovi jsou necelé tři roky a objevily se u něj moluska,které se nám daří úspěšně likvidovat propíchnutím a desinfekcí,i když se občas udělají nové.Začala jsem mu i podávat Lactobacillus na posílení imunity,Myslíte,že to stačí?Chtěla bych se ale zeptat,jakým způsobem jsou molusky infekční a přenosné na ostatní děti.Od září jde do školky,tak aby někoho neohrozil.Zatím mi nikdo nebyl schopen dát odpověď,jestli se to může přenášet dotykem,ocucáváním hraček,koupáním v bazénu...... Děkuji Katka


Dobrý den,

na zlepšení stavu (krom toho co již provádíte) Vám mohu doporučit terapii pomoci homeopatik - nevím proč, ale ve velkém procentu případů to funguje.

Infekciozita - v těsném kontaktu kožních povrchů, kde jsou nějaké oděrky, ekzémy apod. je přenosnost celkem velká. Je třeba dávat pozor i na ručníky a další předměty v přímém kontaktu. Na dospělé se nemoc přenese jen zcela vyjímečně. Mezi dětima je ale přenosnost celkem veliká. Ve vlhku a v mokru se virům, které stav způsobují, daří velmi dobře. Proto by se nemělo s moluskami chodit do bazénu. Inkubační doba je 1-2 měsíce.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti