Dobrý den, už nějaký čas uvažuji o "trvalém" odstanění chloupků, proto bych se chtěla zeptat, jaký je rozdíl v laserové (d)epilaci a fotoepilaci, která se v poslední době objevila na trhu? Je některá z metod šetrnější či účinnější, přináší s sebou některá z nich zvýšená rizika? děkuji za odpověď


Dobrý den,

rozdíl mezi technologiemi je ve fyzikálním principu. Jinak cesta k redukci ochlupení je stejná. Přístroje se liší ve vlnových délkách používaných k odstranění ochlupení, v energii vyslané do kůže a v ochraně pokožky před poškoźením.

Rizika zákroků vyplývají z výše uvedeného - čím dáte do kůže větší energii laserového paprsku, tím více budete spokojena s efektem, ale tím více hrozí riziko popálení kůže. Záleží velmi na systému chlazení, dále na použitých vlnových délkách /některé jsou vhodnější, jiné méně/.

Obecně klasický laser dokáže pracovat s většími energiemi, tím pádem bude efektivnější - například v počtu celkových ošetření. Velmi důležitá je ochana pokožky (chazení), proto jsme na naše pracoviště vybrali laser od Německé firmy Asclepion Mediostar. Pulsní světla - modernější zase mohou být rychlejší v ošetření. U většiny z nich je problém nedostatečná energie impulsů nebo špatně zvolená "vlnová délka" přístrojů..

Výslekem: záleží na konkrétní použité technoloii - jsou přístroje kvalitní i nekvalitní. Například pulsní světlo na epilace od firmy Palomar nebo sytém Ellipse jsou velmi efektivní, což nemohu říci o mnoha jiných zdrojích pulsního světla.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti