Dobrý den, mám dotaz ohledně drsné kůže na rukou, mám na rukou takovou jakoby hroší kůži (krupičku malých pupínků, ale akné to není) mám to odjakživa, stejně tak můj otec, takže je to asi geneticky dané, dá se s tím prosím něco dělat?Toužím po pěkných hladkých rukou. Děkuji moc za odpověď.


Dobrý den, 
podle Vašeho popisu se asi jedná o celkem časté kožní onemocnění - hyperkeratosis follikularis. Bohužel definitivní řešení není u této kožní nemoci moc reálné. Stav někdy pomůže zlepšit lokální aplikace přípravků, které jsme schopni napsat na kožní ambulanci.  Pro podrobnější informace (hlavně upřesnění diagnózy) Vám každopádně doporučuji vyšetření na kožní ambulanci (u nás či v místě Vašeho bydliště). 

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti