Dobrý den pane doktore, před asi rokem jsem si z estetické pohnutky nechala odstranit na hrudníku vystouplé znaménko, bylo jen vyjmuté bez potřeby šití. Ale i po tak dlouhé době mně v místě po jeho odstranění zůstává ohraničené zarůžovělé kolečko - jizva, které je i na dotek tužší (hypertrofické?)než okolitá kůže. Začervenání se mění, nejhorší bývá po ránu, po námaze apod. Chci se zeptat: Je ještě nějaká šance a možnosti, jak toto zlepšit, tzn. aby to místo vybledlo a co nejvíc splynulo s okolní kůží?Zajímá mě metoda karboxyterapie, jestli se používá i na takový problém a i po takové době, jak jsem uvedla (zhruba 1 rok) nebo je to metoda pouze na čerstvé jizvy? Příp. jakou jinou metodu byste mohl doporučit? Děkuji moc za odpověď. Barbora


Dobrý den,

karboxyterapie - pokud jste v okolí Šumperka určitě smysl má /je ale nutné ošetření 2x týdně cca 6x za sebou). Má smysl i 1 rok po zákroku.

Obecně je Vaším problémem takzvaná hyperplastická či keloidní jizva. Krom karoxyterapie lze provést ošetření látkou v injekční aplikakci, která jizvu výrazně změkne - většinou jednorázový zákrok, nebo se dá po 6 týdnech opakovat. Nebo je efektivní ošetření vaskulárním a pigmentovým laserem, který dokáže danou oblast šetrně "obrousit".

Na prvním místě by jste měla přijít na konzultaci, při které vše probereme a domlvíme se na péči o Váš problém.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti