Upravit stránku
04. 02. 2011Dermatologické centrum s.r.o.Kožní ambulance 

Dobry den,chtela jsem se zeptat.Mam 5 leteho syna a priblizne tak od lonskeho leta se mu na hrudi a krku objevili sytovite flicky tmavsi barvy,byly jsme s tim u kozni lekarky,ktera usoudila ze to neni nic vazneho a pokud se to neztrati tak mu odeberou vzorek kuze k histologickemu vysetreni.Mam z toho strach,hystologicke vysetreni je pouze k zjisteni rakoviny??DIKY PREDEM ZA ODPOVED


Dobrý den paní Polderová,

při histologickém vyšetření se nemusíte obávat,že se jedná vždy o vyšetření maligních či benigních tumorů,toto vyšetření dermatolog indikuje v případě,kdy není možno běžným vyšetřením stanovit přesný charakter daného projevu a tím očekává,že dané vyšetření bude přínosné ke stanovení již cílené léčby. Histologickým vyšetřením lze stanovit například přesnou příčinu zánětlivých chorob,dále se také  na patologii dostává  resekovaná tkáň  z důvodů kosmetických, plastických a jiných. Vzhledem k nízkemu věku Vašeho dítěte se domnívám,že se jedná spíše o zánětlivé onemocnění.

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám hodně zdraví.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
Nahoru