Dobrý den, dcera si po brigádě, kdy celý den se pohybovala v teniskách na špičkách při mytí oken, stěžovala, že má otlacené prsty na nohou, hlavně na palcích. Po týdnu jí jeden nehet na palci zfialověl - mírně. Po 14-ti denním pobytu u moře, kdyjí z pod nehtu vytekl hnis je palec celý bílý a již se uvolňuje. Teď jí zfialověl i druhý nehet u nohy a ten je hodně tmavě fialový na dotyk bolestivý, ale zároveń není ještě uvolněn. Dcera bere léky na deprese-Argofan, je možné že to můžou být vedlejší účinky léku? Na příbalovém letáku jsem nic nenašla. Co s nehty nyní udělat? Jsou možné nějaké koupele? Děkuji za pomoc.

Vážená paní Drapáková,

Vámi popisovaný projev na nehotvých lůžcích nohou Vaší dcery není zcela jistě vedlejší účinek antidepresiv.Tyto léky jistě nemohou dané projevy vyvolat. Jedná se spíše o mechanické narušení nehtového lůžka,které je někdy potřeba řešit chirurgicky .Alternativním řešením mohou  být heřmánkové koupele a  především vyhýbání se uzavřené či pevné obuvy,pokud však tato prevence nestačí, pak je potřeba návštěva chirurgické ambulance,kde bude již dle osobní prohlídky stanoveno cílené řešení.Někdy je nutné lokální antibiotické přeléčení k tomu,aby nedošlo k rozšíření zánětlivého procesu.

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám pěkný den.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti