Dobrý den,prosím o radu.Jsem v 6týdnu těhotenství a používala jsem Duac gel na akné,než jsem zjistila graviditu.Může toto mít vliv na plod či průběh těhotenství?Četla jsem,že studie nebyly provedeny.Děkuji moc za odpověď.


Dobrý den,

aplikace Duacu v časné fázi gravidity podle mne nemůže ublížit. Obecně Duac obsahuje látku, která by se v těhotenství neměla celkově aplikovat - v masti je jí ale velmi malé množství. Studie na těhotných by určitě firmu (která lék vyrábí) stály velké peníze a tak se raději doporučí, že se nemá používat v graviditě.

Mám celkem dost pacientek, které ho užívaly, ještě před tím, než zjistily, že jsou těhotné. Nevím o žádném problému, který by tento lék způsobil. Obecně nicméně z opatrnosti doporučuji Duac v těhotentsví neaplikovat.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti