Dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem v sedmém týdnu těhotenství a brala jsem duac gel na akne ted už ho asi tak 4 týdny neberu, ale předtím když jsem ho brala tak jsem byla už těhotná a nevěděla jsem to...Nemohl se nějak poškodit plod nebo tak nějak..děkuji moc za odpověď.


Dobrý den,

poškození plodu při medikaci Duacem je velmi nepravděpodobné. Nemám informaci, že by někdy byla tato vazba potvrzena. Celá řada pacientek jako vy používala tento preparát v graviditě, když ještě nevěděly, že jsou těhotné a nic špatného se nestalo. Dokonce vím o pacientkách, které Duac používaly celou graviditu a nebyl žádný problém - nicméně toto bych nedoporučil.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti