Dobrý den, pře cca 14 dny jsem si rozškrábla omylem znaménko na zádech. Ptala jsem se pouze praktické lékařky, říkala, že nevypadá nebezpečně. Chci se zeptat zda je stzeni potreba nejak osetrit a taky za jak dlouho bez navstevy dermatologa mohu jit do solaria a jestli se nejak chranit krome kremu? prelepit misto? Dekuji

Dobrý den paní Doležalová,

snad všichni dermatologové a tím i naše pracoviště nejsme  zastánci solarií.Proto je lépe se solariu úplně vyhnout ,především s poraněným znaménkem.Pokud však tuto záležitost považujete za nezbytnou,pak je jistě nutné znaménko přelepit náplasti a nebo se chránit kvalitními krémy s vysokým ochraným  faktorem.
I přes kontrolu znaménka praktickým lékařem,bych Vám  doporučila návštěvu odborného kožního lékaře,který znaménko odborně vyšetří a to pomocí dermatoskopu,což praktický lékař neprovádí.
K návštěvě kožního lékaře není potřeba doporučení lékaře jiného.

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám pěkný víkend.

S pozdravem 

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti