Dobrý den, má 14 letá dcera má zdeformovaný nehet na prstu u ruky. Zhruba před pěti lety ji prst napadla jakási plíseň. Začala na dlani a odtud se ji rozšířila až na prostředníček. Byly to takové malinké mokvavé puchýřky. Dost neúspěšně jsme to léčili, trvalo to dlouho. Pak to z prstu zmizelo ale utvořil se jí nehtový val a nehet přestal růst. Loni v létě ji byl nehet stržen ale pak narostl znovu a znovu zdeformovaný. Dnes jsme byli ve FN KV na konzultaci ohledně plastiky nehtu. Bohužel nám nedokážou pomoci a ani nám neporadili, kam se obrátit. Takže jsme na mrtvém bodě. Dcera je z toho nešťastná z estetických důvodů samozřejmě, ale nehet ji i bolí. Často se jí zanítí, někdy ji teče i krev a bolí to. Nemůže si dlouho máčet ruce např. při mytí nádobí. To se dá sice vyřešit gumovými rukavicemi ale je to velké a nepříjemné omezení. Můžete mi prosím napsat Váš názor na tento případ. Děkuji.


Dobrý večer paní Miklová,

je nám moc líto,že Vaše dcera musí procházet ,takovým velmi nepříjemným defektem nehtového lůžka.
Jelikož na naší klinice neprovádíme plastické operace nemáme bohužel  zkušenosti s plastikou nehtového lůžka. A  co se týče celkové a následné péče k zastavení plísňového onemocnění rukou-prstů ,tak Vám bohužel nelze  erudovaně poradit, jelikož jsme daný problém neviděli. Pokud by jste měla zájem ,mohu Vám nabídnout termín na konzulatci v naší kožní ambulanci,kde Váší dceři  odborný lékař daný problém shlédne a poté doporučí následné řešení,které by vedlo minimálně ke zlepšení opakujících se zánětlivých projevů v  postižené oblasti.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti