Dobrý den,už 15 let mě trápí akné.Není to nejhorší forma,ale bez make-upu by na ulici nikdo s mým obličejem určitě nevyšel,trika či šaty musí mít vždy delší rukávy.Vyzkoušela jsem všechny ty vodičky a masti, ale nic.Na netu jsem našla diskuze o Roaccutanu-velmi mnoho lidí píše,že jim lék pomohl a vyléčil je.Řekla jsem o tom mé dermatoložce.Nejprve mi chtěla napsat zas nějaké masti,když jsem trvala na svém,řekla ano,ale ne roa,ale curacne, ze je pry slabsi - JE TO TAK?ale musím zaplatit sama.Že jen těm nejhorším to platí pojišťovna a to po souhlasu revizního lékaře.JE TO PRAVDA?Mnoho lidí na netu píše,že to mají zdarma a že nerohoduje už revizní,ale normální lékař.Můj hlavní dotaz:v příbal.letáku je dávkování na váhu. Ona se ani nezeptala(mám 70 kg)a řekla:1.měsíc 10mg denně,pak 2.a3. 5mg. A uvidí se,zda mi to pomůže,možná se bude kúra 2-3krát opakovat.Ale stovky lidí na netu mají min 30,40mg a nikdo 2-3krát tu kůru.Kdo píše,že měl míň mg,tomu to nepomohlo.JE TOTO DÁVKOVÁNÍ OK?Může lék pomoci, když dávkování nebude vůbec dle váhy? Mohu doktorce důvěřovat? Už před pár lety mi totiž při jedné návštěvě řekla, ať nepočítám s tím, že se to někdy vyléčí.DĚKUJI.


Dobrý den,

Pokud se skutečně jedná ve Vašem případě o akne, pak je jedno, jestli Vám dermatolog napíše Roaccutane či Curacne - jedná se o stejné léky, prodávané jen pod různým obchodním názvem. Roaccutane byl jako originál první na trhu, Curacne je jeho kopie. Účinnou látkou je derivát vitamínu A - tzv. isotretinoin.

Existují různá dávkovací schemeta, u všech je váha klienta zásadní. Přičemž celková dávka podávaného léku by neměla přesáhnout během léčebné kůry dávku 120 mg / kg tělesné hmotnosti. U těžších forem akne je doporučeno tuto dávku "vybrat". Pak je šance, že Vám léčba zablokuje funkci mazových žláz na 36-60 měsíců. Začíná se obvykle 0,5 mg na kilogram tělené váhy - dávka může být i větší, ale i menší - dle zkušennosti lékaře. Z mých zkušenností - nasazuji u 70 kg 40 mg denně a podle reakce se dávka dále upravuje. Každý měsíc se pravidelně kontroluje krev. Léčbu u těžších forem akne hradí pojišťovna, bez nutnosti schválení revizním lékařem. U žen je potřeba současně používat některou forem z antikoncepce a dokonce jsou doporučeny pravidelné kontroly gravitesty /gravitesty však prakticky nikdo neprovádí/.

Ve schematu, které Vám doporučila paní doktorka můžete pozorovat zlepšení jen po dobu medikace, po vysazení léku se Vám akne rychle vrátí.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti