Dobrý den. Před dvěma měsíci se mi stal úraz/roztržení kůže na rameni o větev/rána není šitá/.Jizva je asi 5cm velká, ještě někdy bolestiváa a zarudlá. Mažu ji Contratubex gelem. V lékárně mi nabízeli ještě nějaký přípravek se silikonem /1100,-Kč/. Chtěla jsem se zeptat, zda by toto nebylo vhodnější, příp.nějaký jiný přípravek, který by pomohl jizvu vyhladit a vybělit. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Shánělová,

děkujeme za Váš dotaz,
k určení vhodného preparátu je potřeba daný projev osobně!Velmi přínosný efekt na jizvy má biostimulační laser(lze u nás zapůjčit pro domácí použitý).Jinak dobré zkušenosti pro léčbu jizev máme s dermálním gelem Strataderm.Což preparát určený jak pro léčbu starých i nových jizev, tak i pro prevenci abnormálních jizev v podobě hypertrofických jizev a keloidů.Při zaschnutí vytvoří ochrannou silikonovou gelovou vrstvu, která propouští vzduch, je voděodolná, hydratuje a chrání jizvy proti chemickému a mikrobiálnímu napadení, což umožňuje jizvám  normalizovat cykly syntézy kolagenu a vytvořit normální zralou jizvu.Strataderm se používá pro změkčení a zploštění jizev, zmírnění svědění a nepohodlí jizev, stejně tak pro snížení zarudnutí a zabarvení, které je typické pro jizvy,.Tento preparát  byl vyvinut pro použití na všechny typy jizev včetně těch, které vznikly následkem obecné chirurgie, úrazu, chronických ran, popálenin, kousnutí, akné a jiných kožních nemocí.

Účinek všech dermálních preparátů vyžaduje  vždy individuální  přístup a trpělivost.

Přejeme Vám pěkný večer.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti