Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Před 2,5 týdnem jsem podstoupila chem.peeling kys. glyk. ( působení do 5 minut ). Nebylo to zrovna příjemné a kolem nosu a na bradě se mi vytvořily krusty, na které jsem dávala pozor, aby se nestrhly. Přesto mě trápí jakoby nedohojené lokality kolem nosu a na bradě. Musím je maskovat makeup-em a nezdá se mi, že by se to ztrácelo. Mazala jsem se lipobase repair a Bepanthenem. Mám počkat nebo zvážit léčbu laserem? Děkuji a budu se těšit na Vaši odpověď. S pozdravem P.S.


Dobrý den,

při razantnějším ošetření chemickým peelingem může dojít ke tvorbě stroupků a následně /podle hloubky zásahu/ mohou týdny až měsíce přetrvávat narůžovělé plochy - jedná se vlastně o povrchové jizvičky které se v naprosté většině případů spontánně odhojí. Podmínkou hojení je maximální ochrana před UV zářením - fotoprotekce - používějte denně sun blocky s ochranným faktorem 30 a vyšším. Urychlit hojení může u nás nabízená laserová gelová maska, nejlépe opakovaně.

Informujte o svém problému pracovištěm kde jste byla ošetřena.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti