Dobrý den, chtěla bych se zeptat na červenou pleť,trápí mě to a opravdu už nevím co mám dělat.Používám kosmetiku La Roche,ale výsledek se nedostavil.Když jsem v chladné místnosti,tak je dobrý,ale jakmile přejdu z tepla do zimy,tak mi tváře začnou úplně hořet a já nevím co s tím.Přestala jsem pít i kafe a alkohol,to prý taky škodí.Nebo mi zrudnou tváře jen tak.Poslednou dobou se mi to začalo objevovat i v práci,protože stojím asi hodinu pod lampou a z toho mám také červené tváře.Nebo také když jsem v kuchyni a něco třeba déle smažím na pánvi a stojím u toho.Opravdu nevím co s tím.Myslíte,že to může být nějaká alergie?Mám si dojít ke kožnímu?Předem vám děkuji za odpověď


Dobrý den,

sčervenání tváří a některých částí obličeje,může mít i psychickou příčinu,ale dle toho co popisujete se domnívám,že tato příčina se na Vás spíše nevztahuje,tyto projevy však mohou mít také jinou příčinu, jako je např. typ pokožky, velká propustnost žilní stěny,vyšší krevní tlak může být taktéž příčinou vzniku  zčervenání obličeje,kdy dojde  k náhlému překrvení v  oblasti obličeje- hlavy,někdy  i krku..Alergickou reakci taktéž nelze zcela vyloučit.

Ve Vašem případě se spíše domnívám ,že se jedná o hypersensibilní vnímání Vaší pleti,ovšem tímto způsobem opravdu nelze stanovovat přesnou příčinu vzniku Vašeho problému,tudíž Vám doporučuji návštěvu kožní ambulance,kde jistě s dermatologem naleznete přesnější odpověď na Vaši otázku.

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám hodně štěstí.

S pozdravem
Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti