Dobrý den, prosím o radu ohledně celulitidy. Dala jsem se s ní do boje, koupila jsem si kompresní punčocháče,cvičím,masíruji, prokrvuji,jím zdravěji, detoxikuji atd.,dodržuji pitný režim, ale nevím jaký přípravek vybrat na obnovu a regeneraci tkání a na prokrvení (mám nohy a zadek hodně studené), myslím spíše zevnitř, na krémy moc nevěřím. Poradíte mi nějaké doplňky výživy ale také nějaké ty masážní gely a krémy? Děkuji Blanka


Dobrý den,

přiznám se Vám, že přípravkům na celulitidu aplikovaným v lokální podobě ani tabletám příliš nevěřím. Podle mne je zásadní pohyb, dostatek tekutin, kompresivní terapie, eventuálně navíc podpůrné přístroje či postupy jako lymfodrenáže, karboxyterapie a další fyzioterapeutické postupy.

Mimochodem nyní měsíc testujeme na našem pracovišti v Šumperku na problematiku celulitidy (jako první pracoviště v České republice) přístroj založený na efektu fokusované ultrazvukové rázové vlny od Německé firmy Wolf. Výsledky jsou zatím velmi slibné.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti