Dobrý den mám problem se stale červeným obličejem hlavně tvaře a nos je možné využití botolutoxinu na tento problem když se timto přerušuji nerv spojení?vyskoušela sem laser a ruzné kremy bez efektu


Dobrý den,

Vaše myšlenka zablokovat nervy, které inervují cévky zní logicky. Jsou tu ale podle mne dva zásadní problémy, proč tato technika nepovede k úspěchu. 1/ botulotoxin nebude mít na cévky žádnou efektivitu, protože jsou inervovány jinými typy nerových vláken, než na které působí botulotoxin. 2/ I kdybychom toto pominuli, pak je důležité vědět, že cévky mají 2 typy inervací, jedna je rozšiřuje a další, která je stahuje - takže jejich deaktivací by jste "vyrušila" oba systémy.

Je otázkou, co je příčinou červenání - jen žilky? často je příčinou onemocnění růžovkou? Takže Vám mohu doporučit konzultaci Vašeho stavu.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti