Dobrý den,momentálně podstupuji léčbu aknenorminem už asi 3 měsíce,celkový stav se velmi zlepšil,v minulosti sem se velmi "mastil" v obličeji což se již neděje,občas se objeví nové akné ale ne již v takovém množství.Avšak na tvářích mám jizvičky(ne moc hluboké avšak nevzhledné)fleky a rozšířené pory,celkový stav kůže je jaksi různobarevný.Jelikož mám 18 let a hrozí návrat akné dočetl jsem se že po druhé léčbě je riziko návratu menší,chtel bych dobrat aknenormin než přijdou první sluneční dny,potom znovu pokračovat na podzim aby se mi akne znovu nevrátilo...Chtěl bych se zeptat jak dlouho po druhé kůře léčení aknenorminem je možný zákrok k odstranění jizev a jestli mi tuto"drouhou"davku doporučujete nebo bych vás mohl navštívit i dříve?Vím že k přesnější diagnóze by byla potřeba konzultace,pocházím ovšem zdaleka.Děkuji za odpověd...určitě se s váma v budoucnu shledám


Dobrý den pane Milane,
děkujeme za Váši náklonost.

Terapeutická odpověď na Vámi zmiňovaný lék aknenormin s účinou látkou-isotretinoinu a  některé nežádoucí účinky jsou závislé na dávce a u jednotlivých pacientů jsou různé.Dlouhodobé vymizení projevů a možnost recidivy souvisí více s podanou celkovou dávkou než s délkou léčby nebo denní dávkou.Délka léčby závisí na individuální denní dávce. Pro docílení vymizení projevů obvykle postačuje doba léčby 16-24 týdnů. U většiny pacientů se podaří dosáhnout úplného ústupu akné během jednoho léčebného cyklu. Při určité recidivě je možné zvážit další léčebný cyklus s isotretinoinem se stejnou denní dávkou a stejnou kumulativní léčebnou dávkou. Protože další zlepšení akné lze pozorovat až do 8 týdnů po vysazení terapie, nemělo by se o dalším léčebném cyklu uvažovat před uplynutím tohoto období. 
Jak jste sám uvedl,tato léčba není vhodná v odbodbí silnějšího slunečního záření,tudíž-jaro,léto,proto během tohoto období léčbu přerušíte a tím můžete vysledovat,jak Vám daná léčba zareagovala,pokud se aktivní akné vrátí,doporučuji daný problém opět řešit s lékařem,který Vám léčbu aknenorminem nasadil.

Jizvičky-nerovnosti pleti po akné,doporučuji řešit opravdu až po úplném vyléčení aktivního akné nebo po vysazení léčby aknenorminem. Jakýkoli laserový zákrok během této léčby není vhodné provádět!
K určení ,co nejvhodnější metody ke korekci-odtrsanění jizviček po akné,je nutná konzultace s našim odobrným lékařem,který na základě této schůzky zhodnotí stav Vaší pleti a určí co nejvhodnější metodu,která by vedela ke zlepšení stavu Vaší pleti.

Konzultace v našem Laserstudiu stojí 300,-kč

Přejeme Vám brzké uzdravení Vaší pleti a poté budeme rádi,když se na nás opět obrátíte.

Přejeme Vám pěkný den!

S pozdravem
Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti