Chtěla jsem se zeptat jstli by duac gel který jsem užívala asi před rokem, kdy jsem s léčbou přestala, protože si na něj kůže zvykla, účinkoval teď stejně dobře jako na začátku? Může delší doba nepoužívání nějakého antb. příravku způsobit že si tělo na látky, na které si dříve zvklo zase odvykne?:-)


Dobrý den,

opravdu se tak může stát, vidím to v naší ambulanci celkem často.

Rezistence /to, že preparát přestane fungovat/ na lokální přípravky bývá totiž nejčastěji způsobena tím, že se na kůži pomnožily bakterie, které na antibiotikum obsažené v lokálním preparátu mají ochranu. Po delší době bez kontaktu s tímto preparátem může dojít ke změně bakteriálního osídlení Vaší pokožky a tím pádem preparát opět může fungovat.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti