Upravit stránku

dobrý den,chtěl bych se zeptat,jak zahojit vyrostlý nehet. Mám to trochu napuchlé ,ale hlavně červené.Už mi to jednou vystřihli,ale jak nehet rostl,tak se mi to udělalo znovu.Nehet mám vyrostlí a nebolí mě to,akorát to mám zarudlé a napuchlé.Prosím o vaší pomoc.Děkuji


Dobrý den pane Strašák,

příčinou tohoto stavu je špatně zastřižený nehet na palci nohy jeho vnitřního nebo zevního rohu.
Můžete se pokusit o  konzervativní léčbu různými koupelemi postižené oblasti  např.v heřmánku,obkladami,a mastičkami. Ovšem po následné zátěži nohy delším chozením nebo stáním, dojde k otoku nehtového valu, který se těsně přimkne k okraji nehtu. Tlak nehtu pak zpětně vyvolá otok ještě větší a situace přeroste do stádia mechanické zánětu, který velmi rychle v důsledku přítomnosti mikrobiální flory, přeroste v zánět infekční se všemi jeho projevy.

Proto Vám doporučuji pravidelné návštěvy pedikúry nebo v případě,že je již tento problém opravdu v zánětlivém procesu,což dle Vašeho popisu soudím,že spíše ano,doporučuji Vám návštěvu chirurgické ambulance.

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Zobrazit podrobnosti