Upravit stránku
28.04.2009Dermatologické centrum s.r.o.Pigmentace 

Dobrý den, je mi 28 let a už 10 let užívám hormonální antikoncepci. Asi před půl rokem jsem poprvé párkrát navštívila solárium, po kterém se mi v obličeji vyskytly hnědé pigmentové skvrny (pod okem a na čele,velikosti asi 1cm).Od té doby již solárium nenavštěvuji, ale skvrny mi zůstaly.Do té doby jsem neměla obdobné potíže ani při intenzivním slunění, např.u moře,atd...Je nějaký způsob, který by mi pomohl skvrny natrvalo odstranit, aniž bych přestala antikoncepci užívat? A pokud ano, jak je to finančně náročné? Moc děkuji za odpověď, s pozdravem E.K.


Dobrý den,

základní otázka je o jaký typ pigmentace se jedná /je celá řada podobných projevů od tzv. hormonálních pigmentací, přes tzv. sluneční skvrny až po potenciálně rizikové melanosy/. Od diagnózy se také odvíjí i léčebný postup - někdy stačí tekutý dusík, jindy je potřeba použít laser, chirurgická eaxcize apod.

Z výše uvedeného vyplývá, že Vám touto cestou doporučím objednat se na vyšetření - konzultaci Vašeho stavu. Po vyšetření Vám budu schopen ödpovědět na Vaše otázky podrobněji.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Nahoru