Upravit stránku
03.06.2009Dermatologické centrum s.r.o.Akné a jak proti němu bojovat 

Dobrý den, trpím poměrně silnou formou akné, proto jsem začala užívat léky Curakne. Chtěla bych se zeptat po jaké přibližně době budou léky účinkovat, protože za 2 týdny, co tento přípravek používám, se akné spíše zhoršilo. Je to normální? Také by mě zajímalo, jestli můžu během léčby odstraňovat chloupky pomocí vosku. Děkuji za odpověď.


Dobrý den,

Curacne opravdu může první měsíc zhoršit příznaky akne, ke zlepšení někdy dochází až během 2. měsíce medikace. Na tuto skutečnost Vás ale měl upozornit Váš ošetřující lékař.

Vosková depilace - musí být velmi šetrná /v případě jemných chloupků asi nebude problém/. Pokud ale máte chloupky silnější /a po voskové depilaci dochází k tvorbě malých stroupků postižené oblasti/ nebo pokud Vaše kůže po depilaci reaguje dlouhotrvajícícm zarudnutím, pak by se díky Curacne hojení mohlo zpomalit a reakce na kůži by mohla být patrná - teoretické riziko tvorby atrofických jizev. Mimochodem 1 rok od ukončení medikace Curacne a podobnými preparáty se nesmí provádět podle doporučení výrobce zásah typu chemického peelingu, laserového resurfacingu apod.

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Nahoru