Upravit stránku
28.01.2010Dermatologické centrum s.r.o.Atopický ekzém 

Dobrý den, trpím atopickým exemem na obličeji...kolem nosu a na čele a na bradě. kožní lékař mi předepsal mast Protopic 0,1% po 3dnech mazáním 2krát denně se mi exem zcela ztratil..ale po pár dnech se mi zase začal vracet v ještě rozsáhlejší podobě za stálého užívání protopic..jako by přestal učinkovat..poradíte mi prosím?


Dobrý den Jirko, 
nejpravděpodobnější příčinou bude, že se Vám do obličeje patrně dostala na podkladě atopické dermatitidy druhotná mikobiální infekce - je to samozřejmě jen dohad. Zajděte co nejdříve na kožním kde Vám Protopic předepsali - možná Vám na krátkou dobu napíší kombinaci ATB s kortikoidem - Fucicort crém apod. Prosím berte tento názor jen jako orientační - pro přesné posouzení ke třeba osobní vyšetření. 

S pozdravem

MUDr. R.Bednář, Dermatologické centrum, Laserstudio

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Nahoru