Upravit stránku
01.11.2010Dermatologické centrum s.r.o.Akné a jak proti němu bojovat 

Dobrý den, před dvěma měsíci jsem vysadila hormonální antikoncepci Jeanine z důvodu vzniku pigmentových skvrn v obličeji. Pro změnu se mi začalo dělat akné. Kožní lékařka mi řekla, že se mi po vysazení tzv. "zbláznily hormony" a předepsala na akné Duac gel. Chtěla jsem se zeptat, způsobuje pigmentace každá hormonální antikoncepce? Doporučoval byste v užívání některé pokračovat? A ještě jeden dotaz, za jakou dobu obecně po vysazení antik. by mohlo dojít k zlepšení stavu akné a pleti? Děkuji za odpověď. Kateřina


​Dobrý den slešno-paní Popelková,

děkujeme za Váš dotaz,
nicméně problém s akné a taktéž co se týče vedlejších účinků antikoncepce je velice individuální.
Každá hormonální antikoncepce a její vedlejší učinky působí idividuálně,takže nelze přesně řící ,která by vyhovovala právě Vám. Problém s akné je taktéž individuální záležitost,pokud by jste měla zájem  řešit problém s akné a taktéž vznik pigmentových skvrn jistě Vám doporučím návštěvu naší kožní ambulance,kde Vám náš dermatolog zhodnotí stav Vaší pleti a doporučí následnou léčbu. V případě zájmu prosím o uvedení Vašeho tel.čísla a mi Vás rádi objednáme.

Děkuji a přeji pěkný den!

S pozdravem

Dermatologické centrum-Valentová

Máte zájem se poradit či zeptat? Využijte formuláře níže!

  • Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami. Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Nahoru